سایت تخصصی فروش و معرفی تجهیزات ماینینگ اسیک میلاد

جدیدترین ماینرهای روز دنیا
کمترین‌مصرف برق،بیشترین بازدهی
واردات مستقیم، ارزان تر از بازار
بدون نیاز به پیش پرداخت

s f

اطلاعات تماس
دفاتر فروش: دبی ، بندر عباس ، اصفهان.
تماس با دفتر اتریش از طریق واتس آپ
004367763044603 sell@asicmilad.com
ما را دنبال کنید
ALT تصویر

وارد کننده جدیدترین ماینرهای روز دنیا | AsicMilad.Com

آموزش انتقال کلید خصوصی از یک کیف پول رمزارزی به کیف پول دیگر

ظهور بیت کوین به عنوان اولین محصول تکنولوژی بلاکچین مزایای مختلفی را به کاربران پیشنهاد می‌کند. کاربران در این سیستم مالی نوظهور با در اختیار داشتن کلید خصوصی به‌طور کامل بر دارایی‌ها کنترل دارند. در سیستم مالی سنتی انتقال حساب بانکی به یک بانک دیگر امکان پذیر نیست و حتی انتقال دارایی به حساب بانکی دیگر نیز با محدودیت‌های مختلفی همانند محدودیت سقف برداشت، اثبات منبع دارایی، کارمزد‌ بالا و زمان انتقال نسبتا طولانی مواجه است. اما استفاده از کلید خصوصی در طراحی برخی از رمزارزها همانند بیت کوین امکان استفاده از آدرس کیف‌پول در پلتفرم دیگر سرویس‌دهندگان و استفاده از خدمات دیگر سرویس دهندگان را فراهم می‌کند.

کلید خصوصی

کلید خصوصی رشته‌ای از حروف و اعداد و یا به صورت عبارت است که مالکیت فرد بر آدرس یک کیف پول مشخص را مشخص می‌کند. در حقیقت کلید خصوصی از نظر ریاضی با کلید‌ عمومی(یعنی آدرس بیت کوین) مرتبط است.

نمونه‌ای از کلید خصوصی به صورت رشته‌ای از حروف و اعداد: ۵Kb8kLf9zgWQnogidDA76MzPL6TsZZY36hWX MssSzNydYXYB9KFنمونه‌ای از کلید خصوصی به صورت عبارت: witch collapse practice feed shame open despair creek road again ice least.

کلید خصوصی در دنیای رمزارزها مالکیت دارایی‌ها را نشان می‌دهد، این موضوع ضرورت حفاظت از کلید خصوصی را نشان می‌دهد. بنابراین زمانی که کلید خصوصی را در اختیار داشته باشید، کنترل دارایی‌ها را به‌طور مستقل از پلتفرم کیف‌پول سرویس دهنده در اختیار خواهید داشت. همچنین در زمان مواجهه با مشکل قادر به انتقال دارایی به پلتفرم دیگر هستید.

لازم به یاد‌آوری است که برخی از پلتفرم‌ها کلید خصوصی را به کاربران ارائه نمی‌کنند و در حقیقت کاربران مدیریت رمزارزها را به‌طور واقعی در اختیار ندارند؛ یعنی سرویس دهنده به عنوان واسطه از سوی کاربران رمزارزها را مدیریت می‌کند. در این شرایط چنانچه سرویس‌دهنده در هر زمانی از ارائه‌ی خدمات اجتناب کند دسترسی کاربر به رمزارزها قطع خواهد شد.

در این مقاله آموزش استخراج کلید خصوصی از پلتفرم‌هایی که این امکان را به کاربران ارائه می‌کنند و انتقال آن به پلتفرم کیف‌پول دیگر ارائه می‌شود. در مثال ارائه شده کلید خصوصی از سرویس کیف‌پول بلاکچین‌دات‌اینفو استخراج شده و سپس دارایی‌ها به سرویس کیف‌پول جکس انتقال داده می‌شود. فرآیند انتقال در دیگر سرویس‌دهندگان کیف‌پول نیز به‌طور مشابه انجام می‌شود.

استخراج کلید خصوصی از پلتفرم کیف‌پول

پیش از دریافت کلید خصوصی از وجود امنیت کافی اطمینان حاصل کنید، از سیستم‌های عمومی و مشکوک برای دریافت کلید خصوصی استفاده نکنید. همچنین لازم به یاد‌آوری است که وارد کردن کلید خصوصی به یک کیف پول جدید معمولا با وارد کردن عباراتی انجام می‌شود که می‌توان آن‌ها را به خاطر سپرد. در نتیجه امکان کشف عبارت و سرقت دارایی‌های توسط مهاجمان وجود دارد. برای جلوگیری از این اتفاق انتقال به آدرس عمومی کیف پول جدید که کلید عمومی و خصوصی آن تنها در اختیار کاربر قرار دارد ، ضروری به‌نظر می‌رسد.

پس از کسب اطمینان از امنیت کافی و به منظور استخراج کلید خصوصی از کیف‌پول بلاکچین‌دات‌اینفو ابتدا به حساب کاربری لوگین کنید. سپس در بخش تنظیمات(SETTINGS) گزینه‌ی امنیت(Security) را انتخاب کنید و در نهایت با فشردن دگمه‌ی عبارت پشتیبان(Backup Phrase) کلید خصوصی به شما نمایش داده می‌شود. برای حفظ امنیت پیش از انتخاب این گزینه اتصال اینترنت را قطع کنید و کلید خصوصی را در محل امن نگه‌داری کنید.

دریافت کلید خصوصی کیف‌پول بلاکچین

درصورتی که بیش از یک آدرس استفاده می‌کنید پس از ورود به بخش تنظیمات(SETTINGS) گزینه‌ی آدرس‌ها(Addresses) و سپس مدیریت(Manage) را انتخاب کنید. پس از انتخاب هر آدرس قادر به دریافت کلید خصوصی مرتبط هستید.

انتقال کلید خصوصی به کیف‌پول

کیف‌پول جکس(Jaxx Liberty) نسخه‌ی ۲٫۲٫۰ به بعد امکان افزودن کلید خصوصی به کیف‌پول را ایجاد کرده است. برای افزودن کلید خصوصی به کیف‌پول جکس از قسمت منو(Menu) گزینه‌ی ابزارها(Tools) را انتخاب می‌کنیم. در مرحله‌ی بعد رمزارزی که قصد انتقال آن را داریم انتخاب می‌کنیم(توجه داشته باشید رمزارزها پس از افزودن به داشبورد(Dashboard) در این قسمت نمایش داده می‌شوند.)

در مرحله‌ی بعد کلید خصوصی از کاربر درخواست می‌شود. کلید خصوصی که در مرحله‌ی قبل دریافت کرده بودیم را در این قسمت وارد می‌کنیم.

افزودن کلید خصوصی

در صورت صحت کلید خصوصی گزینه‌ی واردکردن(Import) فعال می‌شود و مقدار دارایی مرتبط با آدرس نیز در قسمت پایین صفحه نشان داده می‌شود.

افزودن کلید خصوصی جکس

در صورتی که کلید خصوصی به‌طور اشتباه وارد شود و یا موجودی آدرس صفر نشان داده شود، گزینه‌ی «واردکردن» فعال نخواهد شد.

کلید خصوصی اشتباه

پس از انتخاب گزینه‌ی «وارد کردن» جزئیات تراکنش انتقال در صفحه‌ی بعدی نشان داده می‌شود که پس از تایید(Confirm) کاربر با پیام انجام موفقیت انتقال مواجه می‌گردد.

کاربران در زمان افزودن کلید خصوصی به کیف پول سخت‌افزاری همانند لجر با یک مرحله‌ی اضافی مواجه می‌شوند. برای این منظور کاربران باید کلید خصوصی را در یک سرویس‌دهنده‌ی خدمات کیف‌پول اضافه کنند و سپس دارایی‌ها را به آدرس کیف پول سخت‌افزاری ارسال کنند.

آیا تاکنون از امکان انتقال آدرس و استفاده از خدمات دیگر سرویس‌دهندگان با استفاده از کلید خصوصی استفاده کرده‌اید؟ آیا کلید خصوصی کیف‌پول دارایی‌های رمزارزی را در اختیار دارید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

ارسال نظر